Новини: Станом на 14-00 годину 7 жовтня мешканці Вінницької громади віддали 6 тисячі голосів за проекти Бюджету громадських ініціатив
Керування дозволамиКерування дозволами

Станом на 14-00 годину 7 жовтня мешканці Вінницької громади віддали 6 тисячі голосів за проекти Бюджету громадських ініціатив

З початку голосування, станом на 14-00 годину 7 жовтня, мешканці віддали за проекти конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ» 6002 голоси: у паперовому вигляді 3051 голосів, в електронному - 2951 голосів.

2019-10-04 голосування 2.jpgВінничани зможуть підтримати проекти, як в паперовому, так і електронному виглядах.  В паперовому вигляді - у 4-х Прозорих офісах та 15 - ти бібліотеках Вінницької міської ОТГ, а в електронному - через всеукраїнську платформу «Громадський бюджет». Бажаючі можуть підтримати  чотири різні проекти - два великі та два малі. В голосуванні за проекти мають право брати участь мешканці ВМОТГ віком від 16 років. Мешканцями населених пунктів, які входять до складу Вінницької міської об'єднаної територіальної громади, є усі особи, які на законних підставах постійно чи тимчасово проживають, володіють нерухомим майном, працюють на території Вінницької міської ОТГ, здійснюють іншу діяльність, пов'язану зі сплатою податків до бюджету ВМОТГ.

2019-10-04 голосування 1.jpgЩорічно, за результатами проведення конкурсу за участі фахівців та представників громадськості, обговорюються та вносяться зміни до умов проведення конкурсу. Мешканці можуть надати свої пропозиції щодо покращення умов проведення конкурсу шляхом заповнення анкет, які знаходяться в пунктах для голосування або на офіційному сайті конкурсу «Анкета оцінювання конкурсу».

Довідка: в 2019 році 36 проектів винесені на загальноміське голосування, яке  триватиме в термін з 1 до 15 жовтня.  Проекти-переможці будуть реалізовані в 2020-му році.

Нововведення в 2019 році:

Переможцями голосування будуть визначені проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Рейтинг проектів розраховується відношенням кількості голосів відданих за проект до суми бюджетних коштів, необхідних для його реалізації: Р = К/Б  х  1000,
де: Р - рейтинг проекту;
К - кількість голосів, які віддані за проект;
Б - сума бюджетних коштів, необхідна для реалізації проекту.

2019-10-04 голосування 4.jpgКількість переможців конкурсу обмежується обсягом бюджетних асигнувань у бюджеті ВМОТГ.

У разі набрання найбільшої кількості балів декількома проектами одного виду (великі або малі), які передбачається реалізувати на території ВМОТГ за одним поштовим індексом, переможцем визнається лише один великий (малий) проект, який набрав найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. В рамках одного конкурсу на території ВМОТГ за одним поштовим індексом можуть реалізуватися два проекти: один великий та один малий.

Автор проекту (уповноважена ним особа) має право знайомитися з ходом його виконання. Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів бюджету ВМОТГ -  виконавчі органи Вінницької міської ради, які здійснюватимуть контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі.

2019-10-04 голосування 3.jpgВиконавці проектів-переможців з цього року обов`язково розміщують на місці реалізації проекту інформаційний стенд (інформаційну табличку) з логотипом конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об'єднаної територіальної громади», зазначаючи дату завершення реалізації проекту, його автора, кількість голосів підтримки та вартість.

Крім того, тепер до Положення додано окремий розділ «Етика та конфлікт інтересів». Відповідно до даного розділу забороняється зацікавленим особам вимагати від учасників голосування інформацію в будь-якому вигляді про те,  який проект вони підтримали.

Департамент правової політики та якості
конт. тел. 59-51-59, 59-51-36
info@vmr.gov.ua