Новини: Голосування за проекти в 2019 році
Керування дозволамиКерування дозволами

Голосування за проекти в 2019 році

Голосування за проекти в рамках конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ», для їх реалізації в 2020 році

БГІ смайл скринька.pngНа виконання першого пріоритету «Формування сильної місцевої громади» Стратегії розвитку міста «Вінниця-2020», цього року проводиться вже п'ятий конкурс «Бюджет громадських ініціатив міської ОТГ». Кращі проекти, які отримають найбільшу підтримку вінничан, будуть реалізовані виконавчими органами міської ради в 2020 році. На реалізацію цих проектів заплановано витратити  7 млн. гривень у співвідношенні 85% / 15% між великими та малими проектами. В разі потреби, Координаційною радою, дане співвідношення може бути змінено.

З 01 квітня по 15 травня 2019  року громадянами України на конкурс подано 67 проектів, з них, 3 проекти знято з участі за заявами авторів. За результатами засідання Експертної групи на загальноміське  голосування  допущено  36 проектів  (28 - великих та 8 – малих).

Підтримати кращі проекти можна з 01 по 15 жовтня 2019 року в електронному та паперовому виглядах, а саме:

  • в електронному вигляді можна проголосувати на  всеукраїнській платформі «Громадський бюджет Вінниці» та за допомогою терміналів ПриватБанку через картку Приват або номер телефону (який прив'язаний до картки). Ця функція буде доступна в переліку сервісів на терміналах Приватбанку з 1 жовтня 2019 року.

 Слід зазначити, що платформа «Громадський бюджет», розроблена фахівцями МБО «Фонд Східна Європа» в рамках реалізації проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» у Вінницькій області. В електронному вигляді за проекти зможуть проголосувати лише ті мешканці, які користуються BankID або мають Електронний цифровий підпис. BankID – це спосіб верифікації (електронної ідентифікації) громадян через українські банки для надання адміністративних та інших послуг через Інтернет. Голосування в електронному вигляді буде доступно для клієнтів Приватбанку, Ощадбанку. Також, зайти в систему для голосування  можна з офіційного сайту конкурсу http://gromada.vmr.gov.ua.

Сервіс «Громадський бюджет» дозволить забезпечити проведення електронного голосування громадян за проекти конкурсу, візуально відобразити хід та результати голосування. Система дозволяє переглянути на сторінці проекту форму проекту, графічні матеріали до нього, посилання на соціальні мережі  в Інтернеті, де здійснюється обговорення проекту та агітація за нього, а також, кількість голосів мешканців в електронному та паперовому виглядах.

  • в паперовому вигляді - в «Прозорих офісах» та 15-ти бібліотеках територіальної громади.

Враховуючи невеликий відсоток користувачів системи електронної ідентифікації громадян,  для голосування в паперовому вигляді буде задіяно 4-и Прозорих офіси та   15 бібліотек Вінницької міської ОТГ. В усіх пунктах для голосування можна отримати інформацію стосовно переліку проектів, які беруть участь у голосуванні, місць їх реалізації та відповідно - бланк для голосування.

В голосуванні за проекти мають право брати участь мешканці Вінницької міської ОТГ.  Відповідно до Статуту територіальної громади мешканці – це ті усі особи, які на законних підставах постійно чи тимчасово проживають, володіють нерухомим майном, працюють на території ОТГ, здійснюють іншу діяльність, пов'язану зі сплатою податків до бюджету Вінницької міської ОТГ.

Кожен мешканець Вінницької міської ОТГ може проголосувати за 4 проекти - два великих і два малих.

Мешканці Вінницької міської ОТГ особисто заповнюють паперові бланки для голосування в пунктах для голосування, при цьому пред`являють паспорт і подають  реєстратору заповнений бланк, в якому обов`язково надають згоду, за власним підписом, на обробку персональних даних. Без такого дозволу бланк для голосування вважається недійсним.

Бланк для голосування також вважається недійсним, якщо в ньому не зазначено Прізвище, Ім`я, По батькові та(або) серія, №паспорта.
Якщо адресою реєстрації в паспорті є не місто Вінниця чи смт. Десна, то необхідно пред`явити інший документ, що підтверджує місце перебування, роботи, навчання, служби чи інше в м. Вінниці або смт. Десна. Таким документом може бути довідка з місця роботи, студентський квиток, свідоцтво на право власності нерухомого майна тощо.
Мешканці Вінницької міської ОТГ, які внаслідок фізичних вад не мають можливості самостійно заповнити бланк для голосування та (або) особисто проголосувати в пунктах для голосування, мають право скористатись допомогою своїх рідних, близьких та інших осіб, доручивши  їм подати заповнений бланк для голосування. При подачі бланку для голосування довіреною особою має бути пред`явлено паспорт, відповідне посвідчення особи, яка доручила їм подати бланк для голосування. Особам, які здійснюють прийом бланків забороняється заповнювати бланк для голосування за інших осіб.
З метою прозорості процедури голосування до прийому бланків для голосування можуть бути долучені представники громадськості.

Під час голосування, в пунктах для голосування, агітація за проекти, які допущені до голосування, розміщення агітаційних матеріалів, окрім офіційних інформаційних матеріалів уповноваженого робочого органу  - ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Проекти-переможці

Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Рейтинг проектів розраховується відношенням кількості голосів відданих за проект до суми бюджетних коштів, необхідних для його реалізації: Р = К/Б  х  1000,

де: Р - рейтинг проекту;
К - кількість голосів, які віддані за проект;
Б - сума бюджетних коштів, необхідна для реалізації проекту.
Кількість переможців конкурсу обмежується обсягом бюджетних асигнувань у бюджеті Вінницької міської ОТГ.

У разі набрання найбільшої кількості балів декількома проектами одного виду (великі або малі), які передбачається реалізувати на території ВМОТГ за одним поштовим індексом, переможцем визнається лише один великий (малий) проект, який набрав найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. В рамках одного конкурсу на території ВМОТГ за одним поштовим індексом можуть реалізуватися два проекти: один великий та один малий.

Популяризація проектів

Відповідно до пункту 6 розділу 3 «Положення про Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об'єднаної територіальної громади» автори проектів самостійно, за власний рахунок, організовують інформаційні заходи серед мешканців міста з роз'ясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців територіальної громади. Популяризувати свої проекти можна в соціальних мережах Інтернет, шляхом розповсюдження інформаційних матеріалів серед населення міста, організацією інформаційних зборів громадян, розміщенням агітаційних пунктів і плакатів в місцях реалізації проектів та інших публічних місцях.

Для розміщення на сайті конкурсу інформаційних повідомлень спрямованих на популяризацію проектів, автори проектів можуть  повідомляти на електрону скриньку департаменту правової політики та якості міської ради info@vmr.gov.ua  про свої публічні заходи та надавати адреси майданчиків, на яких популяризуються/обговорюються  проекти в мережі Інтернет. 

В рамках інформаційно-роз'яснювальної кампанії конкурсу, з метою заохочення мешканців до голосування за проекти, в кінці вересня та на початку  жовтня 2019р., заплановано розміщення інформаційно-консультаційних пунктів (палатки білого кольору з логотипом «Бюджет громадських ініціатив») в 4-х різних мікрорайонах територіальної громади, в яких  можна отримати консультації щодо змісту проектів та правил голосування.

Запрошуємо вінничан брати участь в голосуванні за кращі ідеї щодо покращення нашого міста та населених пунктів, які входять до складу Вінницької громади в рамках конкурсу проектів «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ»!

Департамент правової політики та якості
конт. тел. 59-51-59, 59-51-36
info@vmr.gov.ua