Новини: Оголошено конкурс «Бюджет громадських ініціатив». Подання проектів з 1 квітня по 15 травня 2019 року
Керування дозволамиКерування дозволами

Оголошено конкурс «Бюджет громадських ініціатив». Подання проектів з 1 квітня по 15 травня 2019 року

​Оголошено конкурс «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об'єднаної територіальної громади» щодо реалізації проектів у 2020 році

Відповідно до рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради №738 від 21.03.2019р. у поточному році оголошений конкурс «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об'єднаної територіальної громади» (надалі - Бюджет громадських ініціатив).

Хто може подати проект
Автор проекту – фізична особа, віком від 16 років, яка є громадянином України.

Тематика проектів
Проекти мають відповідати основним пріоритетам, які визначені  Стратегією розвитку «Вінниця-2020» та повинні бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду Вінницької міської об'єднаної територіальної громади, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності ВМОТГ.  Вимоги до проектів зазначені в «Положенні про Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об'єднаної територіальної громади», яке розміщено на сайті http://gromada.vmr.gov.ua.

Фінансування проектів
Проекти фінансуються з бюджету ВМОТГ та за обсягом фінансування розподіляються на:

  • великі – обсяг фінансування від 200 тис. грн. до 1000 тис. грн.;
  • малі – обсяг фінансування до 200 тис. грн.

У 2020 році на реалізацію проектів заплановано витратити до 7 млн. гривень у співвідношенні 85% / 15% між великими та малими проектами.

Подання проектів
Проекти подаються відповідно до затвердженої Форми проекту:

  • електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів на  електронну адресу e-mail: vinrada@vmr.gov.ua з поміткою «Бюджет громадських ініціатив» або на всеукраїнську платформу «Громадський бюджет» за адресою: http://vinnytsia-budget.e-dem.in.ua;
  • у паперовому вигляді за адресою: м.Вінниця, вул. Соборна, 59 з позначкою «Бюджет громадських ініціатив».

Від одного автора протягом одного року може надходити не більше одного великого та одного малого проекту.

Проекти подаються в робочі дні з понеділка по четвер з 09.00 до 18.00 години, в п`ятницю з 09.00 до 17.00 години в паперовому або електронному  вигляді з 1 квітня по 15 травня 2019 року.

Популяризація проектів
Автори проектів самостійно, за власний рахунок, організовують інформаційні заходи з роз'ясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців ВМОТГ.

Експертна оцінка проектів
Проекти підлягають аналізу та оцінці Експертною групою, яка створюється рішенням виконавчого комітету міської ради. До складу Експертної групи можуть входити фахівці виконавчих органів Вінницької міської ради, представники громадськості, депутатського корпусу міста. За потреби, до роботи Експертної групи можуть бути долучені незалежні експерти, діяльність яких стосується сфери реалізації поданих на розгляд проектів.
Проекти, які отримали позитивну оцінку та допущені до голосування, розміщуються на офіційному сайті конкурсу.

Голосування за проекти здійснюється з 01 по 15 жовтня 2019 року.
В голосуванні за проекти мають право брати участь мешканці ВМОТГ віком від 16 років. Кожен мешканець ВМОТГ може проголосувати за 4 різних проекти – два великих і два малих.
Голосування за проекти здійснюється на всеукраїнській платформі «Громадський бюджет» після реєстрації та авторизації  (ідентифікації) мешканця на сайті (посилання для голосування розміщується  на офіційному сайті міської ради http://gromada.vmr.gov.ua в розділі «Бюджет громадських ініціатив») або шляхом заповнення друкованого бланку для голосування в пунктах голосування. Пункти розміщуються в «Прозорих офісах» та бібліотеках, перелік яких розміщений на сайті конкурсу.

Проекти-переможці
Результати електронного та паперового голосування по кожному окремому проекту підсумовуються. Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Рейтинг проектів розраховується відношенням кількості голосів відданих за проект до суми бюджетних коштів, необхідних для його реалізації: Р = К/Б  х  1000, де:

Р - рейтинг проекту;
К - кількість голосів, які віддані за проект;
Б - сума бюджетних коштів, необхідна для реалізації проекту.

Кількість переможців конкурсу обмежується обсягом бюджетних асигнувань у бюджеті ВМОТГ.

У разі набрання найбільшої кількості балів декількома проектами одного виду (великі або малі), які передбачається реалізувати на території ВМОТГ за одним поштовим індексом, переможцем визнається лише один великий (малий) проект, який набрав найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. В рамках одного конкурсу на території ВМОТГ за одним поштовим індексом можуть реалізуватися два проекти: один великий та один малий.

Реалізація проектів
Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів бюджету ВМОТГ -  виконавчі органи Вінницької міської ради, які здійснюватимуть контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі. Автор проекту (уповноважена ним особа) має право знайомитися з ходом його виконання. 

Інформація про перебіг актуальних подій, подані проекти, проекти-переможці, результати їх реалізації в рамках конкурсу «Бюджет громадських ініціатив», опубліковується на офіційному сайті Вінницької міської ради www.vmr.gov.ua.
 
Довідка за тел.: 59-53-21, 59-51-59, 59-51-36