Новини: Більше 60 тисяч голосів віддали вінничани за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»
Керування дозволамиКерування дозволами

 Більше 60 тисяч голосів віддали вінничани за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»

15 жовтня у Вінницькій міській територіальній громаді завершилося голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Загалом цьогоріч 29475 вінничан взяли участь у голосуванні.

2021-10-18 фото 5.jpgЗ 1 жовтня у Вінниці стартувало голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Кожен житель ВМТГ міг проголосувати за 4 різних проєкти – 2 великих і 2 малих. Загалом вінничани віддали 61144 голоси за ідеї, які їм сподобались. Люди могли обрати для себе найзручніший спосіб це зробити.

Отож, 25328 голосів, а це – 41%, надійшло від вінничан  в електронному вигляді. 35816 голоси (59%) – в офлайн режимі, в тому числі 3252 голоси за допомогою персоніфікованої муніципальної картки вінничанин.

Загалом за проєкти у 2021 році проголосували  29475 жителів Вінницької міської територіальної громади.

Координує процедуру проведення конкурсу начальниця інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості міської ради Наталія Малецька.

«Можна стверджувати, що, цьогоріч жителі громади свідомо підійшли до процедури голосування за проєкти конкурсу.  Були набагато активніші, ніж у минулі роки, як у онлайн та у офлайн варіантах. Головне, що жителі приєднаних територій включилися у  процес, голосували за проєкти у своїх населених пунктах і агітували це робити усіх вінничан», – каже Наталія Малецька.

«За результатами голосування сформовано попередні рейтинги для міста та старостинських округів, згідно формул, які визначені Положенням про конкурс. З ними можна ознайомитися на сайті міської ради в розділі «Бюджет громадських ініціатив». https://gromada.vmr.gov.ua/Lists/News/ShowNews.aspx?ID=146 Нагадаю, що  для проєктів-переможців по місту Вінниці маємо загалом 8 млн грн, а на приєднаних територіях – 2 млн грн», – продовжила Наталія Малецька.

З 8 млн грн виділених на  проєкти-переможці по місту - 80%  коштів передбачено на великі, а 20 % - на малі. Для старостинських округів застосовуються обмеження щодо проєктів-переможців. На території одного округу можна визнати переможцями - 1 великий і 1 малий проєкти. У разі потреби, під час визначення переможців Координаційною радою конкурсу, рішення може бути змінене.

«Окрім того, радує той факт, що згідно рейтингу, попередньо потенційними переможцями будуть проєкти у різних районах Великої Вінниці. Офіційно визначить переможців Координаційна рада конкурсу. У майбутньому хочеться, щоб кожна вулиця та район мали по одному реалізованому проєкту в рамках конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Адже це той інструмент, яким користуються саме жителі, які, власне, генерують ідеї, голосують за них, а виконавчі органи міської ради - втілюють їх в життя», – додала Наталія Малецька.