​Інформаційна довідка

 

Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці

І етап в 2016 році

 

Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці – це частина міського бюджету міста Вінниці, обсяг якої визначається щорічно міською радою і складає до 1% затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету міста. Кошти «Бюджету громадських ініціатив м.Вінниці» спрямовуються на реалізацію  кращих проектів  розвитку міста,  які надійшли  до Вінницької міської ради від мешканців територіальної громади міста Вінниці.

Хто може подати проектну пропозицію

Автор проекту – мешканець Вінниці, громадянин України віком від 16 років, який зареєстрований і проживає на території міста. Від одного автора протягом одного року може надходити не більше одного проекту.

Проект складається

Проект – план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді  описання з відповідним обґрунтуванням, орієнтовними розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м.Вінниці.

Тематика проектів

Проекти мають відповідати основним пріоритетам розвитку міста Вінниці, визначеним  Стратегією розвитку «Вінниця-2020» та повинні бути спрямовані, зокрема, на комфортні умови проживання мешканців та естетичний вигляд міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста. Вимоги до проектів зазначені в «Положенні про Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці».

Фінансування проектів

Проекти фінансуються з міського бюджету м.Вінниці та за обсягом фінансування розподіляються на:

  • великі – обсяг фінансування від 200 тис. грн. до 1000 тис. грн.;
  • малі – обсяг фінансування до 200 тис. грн.

В 2016 році на реалізацію проектів заплановано витратити до 5 млн. гривень у співвідношенні 50/50 між великими та малими проектами.

Подання проектів

Проектні пропозиції подаються відповідно до затвердженої Форми проекту:

  • електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів  на  електронну адресу e-mail: vinrada@vmr.gov.ua з поміткою «Бюджет громадських ініціатив»;
  • у паперовому вигляді за адресою: м.Вінниця, вул. Соборна, 59 з поміткою «Бюджет громадських ініціатив».

 

Проект має отримати підтримку не менше 10 осіб – членів територіальної громади міста Вінниці (крім автора), що засвідчується відповідними підписами в Додатку до Форми проекту.

Проекти подаються з 10.00 до 17.00 години в паперовому або електронному вигляді з 01 лютого по 01 березня 2016 року.

Популяризація проектів

Автори проектів самостійно організовують інформаційні заходи серед мешканців міста з роз'ясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців територіальної громади міста Вінниці.

Експертна оцінка проектів

Проекти підлягають попередньому аналізу і оцінці Експертною групою, яка створюється рішенням виконавчого комітету міської ради. До складу Експертної групи можуть входити фахівці виконавчих органів Вінницької міської ради, представники громадськості, депутатського корпусу міста, незалежні експерти, діяльність яких стосується сфери реалізації поданих на розгляд проектів.

Проекти, які отримали позитивну попередню оцінку, передаються Координаційній Раді і розміщуються на офіційному сайті міської ради не пізніше за 7 днів до початку голосування.

Голосування за проекти

Голосування за проекти здійснюється з 01 квітня 2016 року по 10 квітня 2016 року.

В голосуванні за проекти мають право брати мешканці міста Вінниці.  Мешканцями міста Вінниці є усі особи, які на законних підставах постійно чи тимчасово проживають, володіють нерухомим майном, працюють на території міста, здійснюють іншу діяльність, пов'язану зі сплатою податків до місцевого бюджету міста Вінниці. Кожен мешканець міста може проголосувати за 2 проекти – один великий і один малий.

Голосування за проекти здійснюється на офіційному сайті міської ради www.vmr.gov.ua  в розділі «Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці» шляхом заповнення електронної версії анкети або шляхом заповнення друкованої анкети у пунктах голосування в робочі дні з 10.00 до 17.00 години за адресами:

  1. Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», м.Вінниця, вул. Соборна, 59 (центральне приміщення).
  2. Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», м.Вінниця, вул. Замостянська, 7 ( колишня вул. 50-річчя Перемоги, 7; відділення «Замостя»).
  3. Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85 (колишня вул.Островського, 85; відділення «Старе місто»).
  4. Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», м.Вінниця, пр. Космонавтів, 30 (відділення «Вишенька»).

Результати голосування

Результати електронного та паперового голосування по кожному окремому проекту підсумовуються. Підсумки голосування фіксуються в протоколі засідання Координаційної Ради та затверджуються рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради.

Проекти-переможці

 Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів. Кількість переможців проекту обмежується обсягом бюджетних асигнувань у міському бюджеті.

Реалізація проектів

Автор проекту має право брати участь в реалізації проекту та знайомитися з ходом його виконання. Співвиконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів міського бюджету -  виконавчі органи Вінницької міської ради, або розпорядники чи одержувачі коштів міського бюджету, які повинні здійснювати контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі.

Інформація про перебіг актуальних подій, пропоновані проекти, проекти-переможці, результати їх реалізації в рамках «Бюджету громадських ініціатив м.Вінниці» розміщується на офіційному сайті Вінницької міської ради www.vmr.gov.ua.

Довідка за тел.: 59-53-21, 59-51-59
info@vmr.gov.ua